1 bardak içildiğinde vücutta yağ kalmıyor, tığ gibi yapıyor… Diyetisyen Hatice Nur Ege’den kilo vermenin sırrı

tarafından
40
1 bardak içildiğinde vücutta yağ kalmıyor, tığ gibi yapıyor… Diyetisyen Hatice Nur Ege’den kilo vermenin sırrı

Bölgesel yağlar birçok insanın ortak derdi. Spor yapmak için her gün aynı motivasyonu bulamadığımızda hakkımızı yağ yakan tariflerden yana kullanıyoruz. İşte 5 dakikada hazırlanan ve sizi fit görünüme kavuşturacak içecek tarifi…

Bu kür sabahları aç karna tüketildiğinde yağ yakımını destekleyerek kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.
Bu kür sabahları aç karna tüketildiğinde yağ yakımını destekleyerek kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Yağ yakmaya yardımcı içecekler sayesinde kilo vermek kolaylaştırdığı gibi bölgesel yağlanmanın önüne geçilebiliyor. Peki en etkili yağ yakıcı içecek tarifi hangisi? Diyetisyen Hatice Nur Ege sosyal medya paylaşımında, “En hızlı yağ yakan tarif” başlığı adı altında deneyen herkesin memnun olduğu yağ yakıcı tarif paylaştı. İşte yağ yakımını kolaylaştıran tarif…

EN HIZLI YAĞ YAKAN TARİF

Yağlardan kurtulmak için iyi bir gene sahip olmaya veya adını bile duymadığınız değişik yiyeceklere ihtiyacınız yok. Sindirime yardımcı olan zencefil, sirke ve limon; yağ yakımını artırır, metabolizmayı %20 hızlandırarak toksinlerin vücuttan atar. Diyetisyen Hatice Nur Ege’nin yağ yakıcı tarifi için gerekli malzemeleri sıralayalım:

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı sirke
  • Yarım limonun suyu
  • Yarım çay kaşığı toz zencefil
  • 200 ml sıcak su

En hızlı yağ yakan tarifi yapılışı şöyle;

200 ml sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı sirke, yarım limon suyu, yarım çay kaşığı toz zencefil ekleyin ve karıştırın. Her sabah aç karnına için. Düzenli içildiğinde farkı göreceksiniz.

SAĞLIKLI KİLO VERMENİN SIRLARI

Sabah.com.tr’ de yer alan bir içerikte Diyetisyen Hatice Nur Ege, kısa sürede sağlıklı kilo vermenin sırlarını açıkladı. İşte sağlıklı kilo vermenin sırları…

SÜRDÜRÜLEBİLİR DİYET PLANI SEÇİN

Çok düşük kalorili ve kısıtlı besinler diyet sürecini olumsuz etkileyebiliyor. Bu durumda kısa sürede diyetini bırakmanıza neden olabilir ve daha fazla besin tüketimine yol açabilir. Çok düşük kalorili diyetler yerine diyeti sürdürebilir plan yapılmalı.

DİYETİ ÇEŞİTLENDİRİN

Tek tip beslenme yani sadece karbonhidrat veya sadece protein, yağ ağırlıklı beslenmeyin. Bu durum vücut için gerekli besin ögelerini karşılamamamıza ve vitamin mineral eksiklikleri yaşamamıza neden olabilir. Dengeli ve çeşitli bir beslenme planı doğru seçim olacaktır.

HER GÜN TARTILMAYIN

Diyete başlayanların en sık yaptığı hatalardan biri her gün tartılmak. Bir gün önce az su içmiş, tuzlu besinler tüketmiş ya da kabızlık gibi sindirim problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Vücut ödem tutabilir, tartıya çıktığınızda da motivasyon kaybına neden olur.

En ideal tartılma sıklığı haftada bir gün, aynı tartı ve zeminde, mümkünse hep aynı günde ve sabah aç karnına tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra tartılmaktır.

UZMANDAN DESTEK ALIN

Tüm bu sayılanları uzman eşliğinde yapmak daha doğru adımlar atmanızı, durumu daha sağlıklı hale getirmenize yardımcı olabilir. Unutmayalım ki vücudumuz bir robot değildir, kilomuzda ve yağ oranımızda zaman zaman çeşitli dalgalanmalar veya düşüşler olabilir. Bu dalgalanmalar nedeniyle motivasyon kaybetmeyip yola devam etmeliyiz.

İlgili Haberler
Kilo aldırmayan, kalorisi düşük fit bisküvili pasta tarifi
Kilo almadan dondurma keyfi yapmanın sırrı…

 BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR