10 günde 20 kilo verdiren yöntem! Açlık otunun pek bilinmeyen etkisi…

tarafından
149
10 günde 20 kilo verdiren yöntem! Açlık otunun pek bilinmeyen etkisi…

Açlık otu sinameki bitkisinin bir türüdür, yüzyıllardır hem müshil amaçlı hem de zayıflamak için kullanılagelmiştir. Açlık otu sayesinde metabolizma hızınıza bağlı olarak 20 kiloya kadar kilo verebilirsiniz! İşte açlık otu ile zayıflatan formül:

Açlık otunu zayıflamak için 10 günden fazla kullanmamalı.
Açlık otunu zayıflamak için 10 günden fazla kullanmamalı.

Açlık otunun kilo vermek için kullanılması son senelerde çok popüler oldu. Binlerce kişi sosyal medyada bu ot sayesinde zayıfladığını dile getiriyor. Diyetisyen Emre Uzun, açlık otunun kabızlığa şifa olduğunu, tokluk hissi verdiğini, metabolizmayı hızlandırıp yağ yaktırdığını ve kilo verme amaçlı kullanıldığını söylüyor. Peki açlık otu kilo vermek için nasıl kullanılır?

AÇLIK OTU ZAYIFLAMAK İÇİN NASIL KULLANILIR?

Diyetisyen Emre Uzun açlık otunun şöyle kullanılması gerektiğini ifade ediyor:

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 11 adet açlık otu

Küçük bir tencereye 1 bardak su koyup kaynatın. İçerisine 11 adet açlık otu bitkisi atıp ocağın altını kısın ve 10 dakika boyunca kaynatın.Bu çayı sabah ve akşam için. 10 günden fazla kullanmayın. Açlık otu bitkisini aktardan temin edebilirsiniz.

AÇLIK OTU İLE ZAYIFLAMANIN ZARARLARI NELERDİR?

  • Açlık otunun, uzun süreli kullanımı, kalp hastalığı da dahil olmak üzere önceden var olan kalp problemlerini artırabilecek bir elektrolit rahatsızlığa sebep olabiliyor.
  • Açlık otunun sık sık kullanılması bağırsak florasını bozarak kalıcı bir rahatsızlığa neden olabiliyor.
  • Bağırsakların çalışma dengesini bozup bağırsak tembelliği yapabiliyor.
  • Açlık otu içerisinde yer alan sennosides adı verilen madde, ameliyatlardan önce bağırsakları boşaltmak için kullanılan ilaçların içeriğinde bulunan bu maddeden vardır. Bu yüzden 10 günden fazla kullanımı önerilmemektedir.
  • Tansiyon hastalarının veya düşük tansiyon problemi yaşayanların doktora danışmadan kullanmaları önerilmez.
  • Hamile, adet gören ve emzikli kadınlar, bu otu kullanırlarken özellikle dikkatli olmalı ve kesinlikle doktorlarına danışmalıdırlar. Buna ilaveten karaciğer ve kalp hastaları da doktorlarına danışmadan açlık otunu kullanmamalıdır.
  • Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Tüm bu hususlar dikkate alınmalıdır.

Diyetisyen Öznur Akgöz açlık otu kullanımıyla ilgili şu uyarılarda bulundu:

Yapılan çalışmalar açlık otu bitkisinin yağların sindirilip emilmeden dışkıyla atıldığı ve bu şekilde zayıflamaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Bitkinin antioksidan etkisi olduğu ve kan şekerinin düzenlenmesinde etkisi olduğu biliniyor ancak kanıtlar çok yeterli değil. Kilo vermek için bu gibi otları kullanmak sağlıklı beslenmeyi ve bunun yanında da bazı bitki çaylarından da yararlanılabilir. Biz genelde yeşil çay, beyaz çay, kiraz sapı, rezene ve papatya gibi çayları tavsiye ediyoruz. Bunun yanında sinameki, açlık otu gibi çayların tüketilmemesi, tüketilecekse günde 1-2 fincandan daha fazla tüketilmesini tavsiye etmiyoruz.”

Deve Gözü (Açlık Otu) İle Zayıflayanların Yorumları Önerileri Nasıldır Tıklayınız