Dr. Ender Saraç öneriyor… Vücuttaki ödemi söküp atıyor ve kanı temizliyor…

tarafından
99
Dr. Ender Saraç öneriyor… Vücuttaki ödemi söküp atıyor ve kanı temizliyor…

Ödem, vücudun su toplaması, dokularda aşırı sıvı birikmesi nedeniyle oluşan şişlik demektir. Genellikle ellerde, bacaklarda, ayaklarda ve kollarda bu sorun meydana geliyor. Vücuttaki ödemi atmak için doktorunuzun reçete ettiği ödem söktürücü ilaçları kullanabileceğiniz gibi kiraz sapı çayının ödem giderici gücünden de yararlanabilirsiniz! Peki Dr. Ender Saraç tarafından önerilen kilo verdiren, ödem atan kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Fotoğraf: freepik
Fotoğraf: freepik

Ödem, özellikle hareketsiz bir yaşam tarzı sürenlerde yaygın görülen bir problem. Aşırı tuz tüketimi, alkol kullanımı, hamilelik dönemi gibi hormonal değişim dönemleri, böbrek fonksiyon bozuklukları ödeme yol açabiliyor. Aktardan temin edebileceğiniz kiraz sapı ile ödem probleminden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz! Nasıl mı? İşte ödem atan kiraz sapı çayı tarifi:

ENDER SARAÇ’TAN ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ VE ZAYIFLATAN KİRAZ SAPI ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Kiraz sapı çayı hazırlamak için kiraz saplarını aktardan satın alabilirsiniz yahut kiraz yedikten sonra saplarını atmayın. Onları güneşte kurutun ve cam kavanozda yahut bez torbada saklayın. Kiraz sapı çayı yapmak için 1 bardak kaynar suya 1 tutam kiraz sapı atıp 5 dakika demleyin. Günde 2-3 bardak yemekten yarım saat önce buna devam edin. Yahut Dr. Ender Saraç tarafından önerilen aşağıdaki tarifi de uygulayabilirsiniz:

Malzemeler

 • 1 tutam kiraz sapı
 • 1 tutam mısır püskülü
 • 1 tutam avokado yaprağı
 • 1 tutam biberiye
 • 1 tutam yeşil çay

1 bardak suyu cezveye veya küçük bir tencereye alın. İçerisine yukarıdaki malzemeleri koyup kaynatın. Ocaktan alıp 5 dk. demleyip süzün. Bu kür sabah kahvaltılardan yarım saat önce içilecek.

KİRAZ SAPININ SAĞLIĞA FAYDALARI NELERDİR?

Yukarıda da dile getirdiğimiz kiraz sapı çayı zayıflamakta ve ödem atmakta çok etkili. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da katıldığı programlarda kiraz sapı çayının kanı temizlediğini, dolaşım bozukluğuna iyi geldiğini, idrar söktürücü olduğunu ve günde 3 bardak içilebileceğini dile getiriyor. Peki kiraz sapı çayının sağlığa başka ne gibi faydaları var? Kiraz sapının tecrübeyle sabit faydaları şöyledir:

 • Kiraz sapları vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan antioksidan açısından zengindir, vücudu doğal yoldan temizler.
 • Mide bulantısı, sık idrara çıkma ve idrar yaparken ağrı idrar yolu enfeksiyonun yaygın görülen belirtilerinden. Kiraz saplarında bulunan antiseptik özellikler enfeksiyonu doğal yoldan tedavi eder, idrar yolu enfeksiyonuna şifa olur.
 • Gut ve romatizma tedavisinde de oldukça faydalıdır. Bu hastalıklar eklemleri, bağları zayıflatır, şiddetli ağrılara neden olur. Kirazda bulunan flavonoidler, eklemleri, tendonları, bağları ve kasları güçlendirir, ağrıya şifa olur.
 • Anti-inflamatuar özelliği sayesinde böbrekleri temizler, böbrek taşı oluşumunu engeller. Aynı zamanda böbreklerin daha sağlıklı çalışmasında etkili olan bazı uçucu bileşikler ve potasyum tuzları da içerir.
 • Kolesterolünüz yüksekse kiraz sapı bu probleme doğal çözümdür. Her gün 1 veya 2 bardak kiraz sapı çayı içmek kolesterol seviyesini hızlı şekilde düşürecektir.
 • Kabızlık kilo vermenin önündeki bir numaralı engellerden. Kiraz saplarında yer alan antioksidanlar, antienflamatuar özellikler ve flavonoidler bağırsakları çalıştırıp kilo vermeye yardımcı olur. Bu içerikler vücuttaki yalnızca toksinleri değil, aynı zamanda yağları da atar.

İlgili Haberler
Ödem Nedir, Ödem Atıcı Çay Nasıl Yapılır Ödem Söktürücü Bitkiler Neler?
Zayıflatan Ödem Atan Ananas Kabuğu Çayı Ve Ananaslı Yeşil Çay Tarifi