Gündüzü Kadar Gecesi De Güzel: İzmir’in En İyi 12 Meyhanesi

tarafından
176
Gündüzü Kadar Gecesi De Güzel: İzmir’in En İyi 12 Meyhanesi

Eğlence dediğimizde akla ilk gelen şehirlerimizden biri İzmir oluyor. Çünkü İzmir’de gündüzler kadar geceler de oldukça renkli ve hareketli geçiyor. Özellikle şehrin her yerine yayılmış eski veya yeni nesil meyhaneler, buranın artık vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiş. Peki, İzmir’deki en iyi meyhaneler hangileri? Gelin şimdi, müşteri yorumları ve puanlarına göre İzmir’in en iyi meyhaneleri nerelermiş, birlikte inceleyelim!

1. Buzuki Meyhane

Bornova’da açılan Buzuki, bölgenin en popüler meyhanelerinden biri. Özellikle taze ve bol çeşitli mezeleriyle dikkat çeken mekân, salaş ve rahat bir atmosfere sahip. Eğer gitmeye karar verirseniz yaprak ciğeri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Kazımdirik Mahallesi, Süvari Caddesi, No:38, Bornova/İzmir

2. Koyu Meyhane

Bayraklı’da yer alan Koyu Meyhane, çok gürültülü ortamları sevmeyenler için ideal bir mekân. Arkadaşlarınızla sohbet ederken birbirinizi rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz. Arka fonda ise elbette hafif bir müzik çalıyor. Mezeleri oldukça beğenilen Koyu Meyhane, lokasyon olarak da kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerde.

Adres: Adalet Mahallesi, 1600/3 Sokak, No:3/D Bayraklı/İzmir

3. Morah

Yeni nesil meyhane konseptiyle hizmet veren Morah, lezzetli mezeleri ve muhteşem ambiyansıyla ön plana çıkıyor. Genellikle bekarlığa veda veya mezuniyet kutlamaları için tercih edilen mekânda müziğin biraz yüksek olduğunu söylemeliyiz. Ancak dans etmeyi seviyorsanız bu sizi kesinlikle rahatsız etmeyecektir.

Adres: Adalet Mahallesi, 1600/4 Sokak, D:1, D:F, Bayraklı/İzmir

4. Meyhane 1960 Aşık Veysel

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Nostaljik bir atmosfere sahip olan Meyhane 1960, sakin bir ortamda alkol almak isteyenlerin uğrayabileceği harika bir mekân. Mutfağı oldukça lezzetli olan meyhanenin özellikle et ürünleri büyük bir beğeni alıyor. İçerisi tamamen ahşap olarak dekore edilmiş ve Bornova’da kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir konumda bulunuyor.

Adres: Kazımdirik Mahallesi, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi, No:123/B, Bornova/İzmir

5. Meyhane Endülüs

İzmir’in en iyi meyhaneleri dediğimizde akla ilk gelen yerlerden biri kesinlikle Endülüs oluyor. Zira oldukça köklü bir işletme olan Endülüs, 1997’den beri aynı yerde müşterilerini ağırlıyor. Bu anlamda oldukça deneyimli olan mekân, eski usul meyhane kültürünü yaşatmaya çalışıyor. Neredeyse her akşam fasıl hizmeti veren işletmede fiks menü alabilir veya kendi isteğinize göre alakart menü oluşturabilirsiniz.

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi, 1435 Sokak, No: 4/B, Konak/İzmir

6. Gandi’nin Yeri

İzmir’in en eski meyhanelerinden biri olan Gandi’nin Yeri, kaliteli hizmet anlayışıyla yıllardır varlığını koruyan bir işletme. Salaş, küçük ve sıcak bir atmosfere sahip olan mekân, eski usul meyhane sevenler için iyi bir alternatif olabilir. Sucuk ve köfte ise menüdeki en iddialı yiyecekler.

Adres: Kazımdirik Mahallesi, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi, No:179/A – 183/A, Bornova/İzmir

7. Haydari

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Alsancak’ta yer alan Haydari, sıcacık dekorasyonuyla girer girmez insanın içini ısıtıyor. Ufak ama keyifli bir yer olan Haydari’nin müzik seçimleri de epey güzel. Arkadaşlarınızla sohbetinizi bölecek kadar gürültülü bir ortam yok. Mezeleri ve ara sıcakları oldukça lezzetli, porsiyonları ise birçok mekâna göre bol.

Adres: Alsancak Mahallesi, Yzb. Şerafettin Bey Sokak, No: 20/A, Konak/İzmir

8. Üzüm

İzmir'in en iyi meyhaneleri

İzmir’in en keyifli yeni nesil meyhanelerinden biri olan Üzüm, lezzetli mezeleri kadar neşeli ortamıyla da dikkat çekiyor. Oldukça büyük bir mekânda hizmet veren işletme, özenli ve şık bir dekorasyona sahip. Eğer dans etmeyi seviyor ve yüksek sesli müzikten rahatsız olmuyorsanız Üzüm tam size göre!

Adres: Kazımdirik Mahallesi, 296. Sokak, Folkart Time, No: 8G, Bornova/İzmir

9. Muhtelif Meyhane

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Bostanlı’nın en güzel yerine konumlanan Muhtelif, müthiş deniz manzarasıyla meyhane kelimesinin hakkını veriyor. Güneşin batışını izlerken içkinizi yudumlayabileceğiniz mekânın mezeleri oldukça lezzetli. Çok sesli olmayan ve iyi bir manzaraya sahip meyhane arıyorsanız Muhtelif sizin için güzel bir seçenek olabilir.

Adres: Bostanlı, Suat Gürbüzer Sokak, No:9/A, Karşıyaka/İzmir

10. Alaçatı Kafası Mistral

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Alaçatı’nın o bohem ruhunu İzmir’in merkezine de taşıyan Alaçatı Kafası, dekorasyonuyla öne çıkan bir işletme. Yeni nesil meyhane konseptiyle hizmet veriyor. Eğer yüksek sesli müzik sizi rahatsız etmiyorsa şans verebilirsiniz.

Adres: Çınarlı, Ankara Caddesi, Mistral Tower, No:15, Bayraklı/İzmir

11. Karaf Meyhane

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Bostanlı’da yer alan Karaf, lezzetli mezeleri ve ara sıcakları ile neredeyse giden herkesin memnun ayrıldığı bir işletme. Özellikle personelinin ilgisi ve güler yüzü, hizmet anlayışının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Ayrıca fiyatların oldukça makul olduğu Karaf’ta, adında da anlayabileceğiniz üzere rakı servisi karaf ile yapılıyor.

12. Panderas

İzmir'in en iyi meyhaneleri

Eğlenmeyi ve dans etmeyi sevenlerin büyük bir keyif alacağı Panderas, yeni nesil meyhane konseptiyle hizmet veriyor. Daha çok 90’lar müziği çalan işletme, lokasyon olarak kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde.

Adres: Kazımdirik Mahallesi, Ankara Caddesi, No:56 D:1C, Bornova/İzmir

İzmir’in en iyi meyhaneleri listemizin sonuna geldik! Eğer beğendiyseniz bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Kahvaltı Keyfinizi Bir Üst Seviyeye Taşıyın: İzmir’in En İyi Kahvaltı Mekânları