Meşhur San Sebastian Cheesecake Tarifi

tarafından
141
Meşhur San Sebastian Cheesecake Tarifi

son zamanlarda fazlaca revaçta olan ,pastanelerde inanılmaz fiyatlarla satılan ,kızım ile beraber ilk olarak denediğimiz san sebastian cheesecake başarıyla tamamlanmıştır 

San sebastian cheesecake yapmak için, malzemelerimizin hepsinin oda sıcaklığında olması ,önemli bir püf noktasıdır. Yoksa cheesecakeimiz fırına girdiğinde kesilebilir

Meşhur San Sebastian Cheesecake Tarifi için ilk olarak 3 paket taze peyniri, 1,5 su bardağı şekeri ve 1/2 çay kaşığı tuzu pürüzsüz olana kadar el mikseri ile önce düşük devirde, sonra yüksek devirde çırpın.

Ardından ,oda sıcaklığındaki 6 yumurtayı teker teker yavaş bir şekilde karışıma yedirin. Her yumurtayı koyduktan sonra mutlaka karışana kadar çırpın,bütün yumurtalar tek tek bitene kadar aynı işlemi uygulayın.

Sonra 2,5 paket kremayı da ekleyip çırpıcıyla karışıma yedirin.

Son olarak tepeleme 1 yemek kaşığı unu mutlaka elekten geçirerek karışıma ekleyip yine el çırpiçısı ile yedirin.

(ben 24 cm.’lik çember kullandım fırın tepsisine yerleştirip ,içine kenarlarına çıkacak şekilde yağlı kağıt koydum)

Çemberin içini ıslatın, böylece yağlı kağıt daha rahat yapışıp yerleşecektir

Herhangi bir topaklanma riskine karşı hazırlamış olduğumuz karışımı çembere süzerek dökün,süzgeçte kalan tortuları kaşıkla ezerek alta geçirin.

200 derecede 35 -40 dk. üzeri kızarana kadar pişirin.

Fırından çıkartıp salladığınızda jöle gibi sallanacaktır endişelenmeyin pişmemiş olduğunu düşünmeyin. Oda sıcaklığına gelene kadar bekletin. Oda sıcaklığına geldiğinde çemberi çıkartıp yağlı kağıdı açıp kesip servis yapabilirsiniz. Misafiriniz gelicekse bir gün önceden de yapabilirsiniz lezzetinde bir değişiklik olmuyor. Bu şekilde sade tüketilebileceği gibi üzerine arzuya göre çikolata sosu veya vişne sosu yapılıp servis esnasında dökülebilir,yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin afiyet olsun.

Meşhur San Sebastian Cheesecake Tarifi İçin Yapım Aşaması Fotoğrafları: