Orjinal Islak Kek Tarifi

tarafından
1097
Orjinal Islak Kek Tarifi

Islak kekin  özelliği pastayı andırması. Özellikle kahve ile çok tercih ediliyor 

Genelde kek için yapılan karışımdan ayrılıp dökülür. Ama içinde çiğ yumurta pişmemiş  un olduğu zaman hoş  olmayan bir lezzet oluşuyor. Bu tarifte öyle bir şey yok. Çok kısa zamanda pişen sos keke lezzet katıyor. Şekeri ve sosu tam kıvamında. 

Keklerde en iyi sonucu almak için yumurta ve şekeri çırptıktan sonra katı ve sıvı malzemeler kendi arasında karıştırıp eklemek.

Orjinal Islak Kek Tarifi ne başlarken önce kek için yumurta ile şekeri çırpıyoruz. Şekeri bu şekilde eritiyoruz. Sütü yağı ekliyoruz. Unu, kakaoyu, vanilya kabartma tozunu koyup akıcı  kek harcını yapıyoruz. Yuvarlak borcamı yağlayıp kek harcını döküyoruz. 170 C ısınmış fırında pişiriyoruz. Kürdan testi yapıp çıkarıyoruz. 25 dak sonra kontrol edin. Çok kızarmayacak sünger gibi doku olmalı püf noktası! 

Bu arada sos malzemelerini koyup pişiriyoruz. En son kremayı ekleyip bir iki taşım da kapatıyoruz. Kekin üzerine çöp şiş ile delikler açıyoruz. Her ikiside ılık olacak püf noktası.! 

Sostan biraz ayırın gerisini kekin üzerine bol bol yayıyoruz. Biraz çekince dilimliyoruz ve ayırdığımız sosu tekrar gezdiriyoruz. Böylece sos üzerinde kalın oluyor pasta gibi püf noktası! 

Buzdolabına koyup dinlendiriyoruz. Üzerine streç çekin kurumasın. Servis ederken üzerini fıstık, çikolata parçaları yada meyve ile süslüyoruz. 

Malzemeler tam ölçüdür. 

Afiyet olsun.