Airfryer Çıtır Tavuk Tarifi

tarafından
331
Airfryer Çıtır Tavuk Tarifi

Airfryer Çıtır Tavuk Tarifi, sevilen lezzet çıtır tavuk artık airfryerda kolayca hazırlanıyor. Çıtır çıtır oluşundan ödün vermeden ama eski yöntemlere göre çok daha fazla kolay bir biçimde hazırlayacağız bu çıtır tavuk tarifine bayılacaksınız. Eğer siz de airfryerınızdan çıkabilecek enfes tariflerden birisi olan bu çıtır tavuk tarifinden haberdar değilseniz bu keşif sizler için dünyanın en lezzetli keşiflerinden birisi olmaya tam olarak aday diyebiliriz. Üstelik kızarmadan daha sağlıklı, daha hesaplı ve daha az zahmetli olan bu tarifi denedikten sonra bir daha dışarı çıkıp bir sürü para vererek çıtır tavuk satın almaktan vazgeçeceksiniz. Her bir ısırığında lezzet saklı olan bu enfes çıtır tavukların içi de aynı zamanda sulu sulu oluşuyla ağızları da sulandırıyor.

Airfryer Çıtır Tavuk Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

 • 1 tane tavuk göğsü
 • 1 tane yumurta
 • Yarım su bardağı un
 • Yarım su bardağı galeta unu
 • 6 tatlı kaşığı sıvı yağ
 • 1 çay kaşığı tuz

Airfryer Çıtır Tavuk Nasıl Yapılır?

 1. 1 tane tavuk göğsünü ince bir şekilde şerit olacak şekilde kıyın.
 2. 1 tane yumurta, yarım su bardağı un ve yarım su bardağı galeta ununu farklı kapların içerisine alın. Üzerine 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karabiber ilave edin. Kapları karıştırın.
 3. Sırasıyla ince kıyılan tavuk göğüslerini, yumurtalı kabın içerisine, yarım su bardağı unun içerisine, tekrardan yumurtaya ve son aşamada yarım su bardağı galeta unuyla harmanlayın.
 4. Tavuk ayarını açın ve 2-3 dakika boyunca bekletin.
 5. Isınan gözü yağlayın ve tavukları yerleştirin. 3-4 dakika boyunca pişirdikten sonra ters düz yaparak pişirin. Afiyetle tüketin.