Sevgililer Günü Mesajları: Resimli, Anlamlı, Aşk Dolu!

tarafından
119
Sevgililer Günü Mesajları: Resimli, Anlamlı, Aşk Dolu!

Sevgililer Günü Mesajları: Kelimelerin Büyüsü!

Her yıl 14 Şubat’ta dünyanın dört bir yanında bulunan sevgililerin renkli çiçekler, eğlenceler, yemekler ve hediyelerle kutladıkları özel gündür “Sevgililer Günü”. Aman unutmayın bu yıl da tarih değişmedi ve sevgililer günü ne zaman sorusunun cevabı yine aynı yani 14 Şubat! Tarihi gizemi araştırıldığında Sevgililer Günü anlamı ve kökeni İngiltere ve Roma kaynaklarına dek iner. Efsanelere göre 3. yüzyılda ortaya çıktığı düşünülen 14 Şubat Sevgililer Gününün hikayesi Roma imparatoru II. Claudius ile başlar.

Hükümdar, ülkesinde yaşayan erkeklerin aşkları uğruna evlerinde kalmak istemeleri ve savaşa gitmek istemediklerini gördükçe ülkesinde evlenmeyi yasaklar. O dönemde yaşayan kilise papazları Aziz Valentine ve Aziz Marius çiftleri gizlice evlendirmeye çalışır.

Aziz Valentine’nin başlattığı durum duyulunca, imparator 14 Şubat’ta papazı öldürtür. Hem Aziz’in ölümü hem de putperestlerin kutladığı Lupercalia Bayramı aynı tarihe geldiği için ortaya çıkan durum hoş karşılanmaz.

Zira inanışa göre imparator bekar kadın ve erkekleri çekiliş ile bir araya getirip, putperestlerin gününde birlikte olmalarını sağlar. Fakat gençler kendileri için ölen Aziz için, Lupercalia Bayramının başladığı günü Aziz Valentine Günü olarak kutlamak isterler. Böylece Sevgililer Günü bir şükran biçimi iken tüm dünyada yayılan aşıklar gününe dönüşür.

Nice sevenleri birleştiren bir Aziz tarafından dünyaya hediye edilen 14 Şubat’ta sevdiklerinizin değerini göstermeniz için bir fırsat verilir. Bu nedenle çoğu kez evlenme teklifi, sevgili olma teklifi ve hoşlandığını belli etme gibi pek çok özel anlar için bu tarih tercih edilir.

Yılda bir gün gelen bu özel günü sevgiliye ufak sürprizler yaparak değerlendirebilirsiniz. İster satın alacağınız bir hediye ister romantik Sevgililer Günü mesajları atarak karşı tarafa kendini değerli hissettirebilirsiniz. Sevgililer Günü mesajı bayan için de erkek için de aslında aşkı dile getirmek için sadece bir vesiledir… Umarız tüm ömrünüz aşk dolu cümleler söyleyerek ve duyarak geçer…

Tarif için: Red Velvet Pasta (Kalıpsız Kalp Şeklinde)

Sevgililer Günü İçin Kısa ve Anlamlı Mesajlar

Mutlaka uzun mesajlar yazmanız gerekmez, Sevgililer Günü mesajları kısa olsa da çok anlam ifade eder. Duygu yüklü olan en güzel Sevgililer Günü mesajları sizin ilişkinize özel bir kaç cümleyi içinde barındıran mesajlardır. Bu açıdan Sevgililer Günü kutlama mesajları herkesin ilişkide karşı tarafı hissettiği algıya göre değişir.

İster kendiniz yazın ister internetten 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları arayın sizin sevgilinize söyleyeceğiniz küçük bir “seni seviyorum” bile karşı tarafa yetecektir. Herkes farklı yaşar aşkı, bu nedenle de Sevgililer Günü ile ilgili mesajlar araştırırken karşı tarafın mantıklı mı yoksa duygusal bir insan mı olup olmadığı bilinmelidir. Bu konuda işin püf noktası şudur: Sevgililer Günü mesajları doğal, içten ve samimi bir şekilde atılmalıdır. Siz mesaj içeriğini kendiniz de yazmış olsanız bir yerde görüp beğenerek de seçmiş olsanız o mesajı atarken doğal ve duygusal bir enerjiyle gönderirseniz karşı tarafa geçen his de yumuşak ve sevgi dolu olacaktır…

Şimdi dilerseniz sevgiliye hediye notu olarak da ideal kısa ve öz 14 Şubat mesajları önerilerimize geçelim:

“Aşk ile dolan yüreği tarif edemez ki tek bir gün, sana nice günler feda olsun yüreğim.”

sevgililer günü mesajı

“Başka zaman ne de başka bir an, tam da bu günü isterdim yanımda sen varsan.”

sevgililer günü mesajı

“İnsan sevda için doğmuştur, bak bana sen olmayınca atar mı hiç kalbim?”

sevgiliye mesaj

“En mutlu olduğum gündü sana rastladığım an, vakit sevmek vakti gelince aklıma gözlerin.”

sevgililer günü mesajı

“Senin varlığın dünya için birlikte olmamız da benim için harika bir hediye.”

sevgiliye kısa mesaj

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Sözleri: Yepyeni, En Özel

Sevgililer Günü İçin Uzun ve Romantik Mesajlar

En romantik Sevgililer Günü mesajları genelde karşı tarafın duygularına hitap ettiğiniz mesajlardır. Bu tarz 14 Şubat mesajları ile karşı tarafın gönlünde taht kurabilirsiniz. Yazacağınız Sevgililer Günü mesajları uzun olması durumu da karşı tarafı büyüleyecek etkilere sahiptir. İnsanlar sevilmekten ve bunu duymaktan hoşlanırlar.

Elbette Sevgililer Günü mesajı hoş bir Sevgililer Günü hediyesi ile taçlandırıldığında bu özel zamanı daha da unutulmaz kılabilirsiniz. Hediye seçiminde de mesaj yazarken de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta o kişiye özel bir şeyler düşünmenizdir. Yani önemli olan karşınızdaki kişiye kendisini özel hissettirmenizdir…

Mesela Sevgililer Günü mesajı uzun ya da kısa olması değil içeriği esas etkileyicidir. Eğer doğru noktaları yakalarsanız Sevgililer Günü mesajı kısa ve öz olup gerçekten karşınızdakinin kalbini on ikiden vuracak romantikliği de içerebilir.

Şimdilerseniz size özel derlediğimiz resimli Sevgililer Günü mesajları listemize geçelim:

“Seninle geçen her an, hayatımın en güzel anı. Sevgililer günümüz kutlu olsun, birlikte daha nice özel anlara!”

sevgililer günü mesajları

“Aşkın büyülü dünyasında kaybolmak, seninle en güzel macera. Sevgililer günümüz kutlu olsun, bir ömür boyu beraber olmamız dileğiyle.”

sevgiliye resimli mesaj

“Sevgililer gününde yıldızlar bile daha parlak, çünkü seninle aşk dolu bir geceyi kutluyoruz. Seninle olmak her şeyden değerli, sevgililer günümüz kutlu olsun.”

sevgililer günü mesajları

“Sonsuz aşkımız, sevgililer günümüz kutlu olsun. Seninle geçirdiğim her gün bir hediye, seninle olmak ise en büyük mutluluk.”

sevgililer günü mesajları

“Aşkın en güzel melodisi seninle çalıyor kalbimde. Sevgililer günümüz kutlu olsun, seninle bir ömür boyu sürecek bir aşkı kutlamak dileğiyle.”

sevgiliye resimli mesaj

“Sevgililer günü, aşkın en güzel sözleriyle dolu. Seninle geçen her an, bu özel günde daha da anlam kazanıyor. Sevgililer günümüz kutlu olsun.”

sevgililer günü mesajları

“Aşkın en güzel rengi senin gülüşünde gizli. Sevgililer günümüz kutlu olsun, birlikte geçirdiğimiz her an bir hazine.”

sevgililer günü mesajları

Esprili ve Komik Sevgililer Günü Mesajları

Genellikle güldürmeyi seven, pozitif kişilerin tercih ettiği en komik Sevgililer Günü mesajları ile çiftler eğlenerek zaman geçirebilirler. Özellikle artık sevgili olduğunu kabul etmeyen eşe Sevgililer Günü mesajları içeriği komik ve esprili durumları konu edinebiliyor.

“Seninle geçirdiğim her gün Sevgililer Günü gibi. Yani her gün aynı hediye: Ben!”

sevgililer günü mesajı

“Seninle birlikte olmak, Sevgililer Gününü her gün kutlamak gibi. Sana sürpriz yapmamı beklemiyorsun, değil mi?”

sevgiliye komik mesaj

“Seninle geçirdiğim her an Sevgililer Günü hediyesi. Bu yüzden hiçbir şey almadım.”

sevgiliye mesaj

“Sana çiçek almak yerine, bahçede dolaşsak daha iyi olmaz mı? Hem bedava hem de romantik!”

sevgiliye komik mesaj

“Sevgililer Gününü unuttum ama hatırladım ki, seninle olduğum her gün Sevgililer Günü!”

sevgililer günü resimli mesajları

Sevgililer Günü İçin Günaydın Mesajları

“Günün en güzel güneşi şimdi doğdu, günaydın sevgilim! Bu özel günde hep aklımdasın, tüm zamanlarda olduğu gibi. Seni severek uyandım, seni seviyorum!”

sevgililer günü mesajları

“Şimdi açtın gözlerini her yer aydınlandı. Tanıştığımız o gün de dünyamı aydınlatmıştın, iyi ki dediğim her gün için minnettarım sana. Sevgililer Günümüz kutlu olsun!”

sevgiliye mesaj

“Bu sabah aklındaki tüm stresleri bir kenara bırak ve ellerimiz birleştiği için ne kadar mutlu olduğumu düşün.”

sevgili mesajları

“Ellerimiz hiç ayrılmasın, günaydın sevgilim. İyi ki beraber bu yoldayız. Sevgililer Günün kutlu olsun!”

sevgililer günü mesajları

Mesajlar alıntıdır.

Sevgililer Gününe Özel 20 Kalpli Tatlı

Sevgililer Günü Evde Yapılabilecek 11 Aktive

Sevgililer Günü Kahvaltısı: En İyi 30 Değişik Tarif

Sevgililer Günü Menüsü: 40 Romantik Akşam Yemeği

Sevgililer Günü Hediyeleri: Kadın ve Erkekler İçin Fikirler

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.