Sofranızda Mutlaka Olması Gereken Uygun Fiyatlı En İyi 9 Zeytinyağı

tarafından
470
Sofranızda Mutlaka Olması Gereken Uygun Fiyatlı En İyi 9 Zeytinyağı

Doğanın mucizelerinden biri olan zeytinyağı, zeytin ağaçlarından elde edilen bitkisel ve oldukça faydalı bir yağ çeşidi. Karaciğeri temizleyip sindirimi kolaylaştıran zeytinyağı aynı zamanda cildi güzelleştirir ve parlak bir görünüm sağlar. Kan basıncını düzenlemesi ve stresi dengelemesi ile bilinen zeytinyağı hemen her mutfakta olması gereken demirbaşlardan biri. Zeytinyağı faydaları kadar yüksek fiyatları ile de oldukça konuşuluyor. Peki hakiki zeytinyağı fiyatı ne kadar? En iyi zeytinyağı hangisi? Zeytinyağı 5 litre en ucuz hangi markada bulunuyor? Soğuk sıkım zeytinyağı fiyatları nasıl? Zeytin kalitesi ve zeytinyağı fiyatları hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik. İşte her bütçeye uygun ve lezzetli 9 zeytinyağı markası!

1. Kandiba

Zeytinyağı doğanın bize sunduğu en mucizevi yağlardan biri. Bütçe dostu en iyi zeytinyağı önerilerimiz arasında ilk sırada Kandiba yer alıyor. Kandiba Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, Selçuk bölgesinde tek bahçeden toplanan ve zedelenmeden hasat edilen Memecik cinsi zeytinlerin soğuk sıkım hazırlanması ile üretiliyor. Serbest yağ asitliği değeri ise en çok % 0,5 oranındadır. Memecik zeytinyağının karakteristik özellikleri arasında çağla badem, roka, tere, ege otları ve domates harmanı bulunuyor. Kandiba üreticileri tarafından erken hasat üretilen zeytinler oldukça taze. Butik bir zeytinyağı üreticisi olan Kandiba, bahçelerinden özenle topladıkları zeytinleri sızma zeytinyağına dönüştürüyor. Meyvemsi bir aromaya sahip olan bu zeytinyağı salatalarınızı ve yemeklerinizi lezzetlendirme konusunda oldukça iddialı. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Komili

Zeytinyağı 5 litre en ucuz seçeneklerden biri olan Komili, doğanın iyileştirici gücünü sofralarınıza taşıyor. Komili Sızma Zeytinyağı, zeytinin en doğal ve aromatik halini sunuyor. Başta Ayvalık ve körfez bölgesi olmak üzere Ege’nin en iyi zeytinlerini Komili’nin yüksek kalite ve kontrol standartları ile tüketici ile buluşturulan Komili Sızma Zeytinyağı, yoğun ve aromatik bir tada sahip. Ürünün lezzetine daha iyi varabilmek için özellikle başlangıçlar, salatalar ve ızgaralar olmak üzere tüm yemeklerinizde keyifle tercih edebileceğinizi söylemek isteriz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. İlya Zeytinyağı

zeytinyağı

Lezzeti sofralarınıza taşıyan İlya organik sprey zeytinyağı Manisa’nın Akhisar Köyü’nde üretiliyor. Ürün kesinlikle katkı, ilaç ve koruyucu madde içermiyor. Bu sayede İlya’nın kokusu ve meyvemsi tadı istenen aromalarla bütünleşiyor. Soğuk sıkım zeytinyağı olarak üretilen İlya’yı sofralarınızda gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. %0,1 asit oranıyla özenle üretilen zeytinyağının aroması da oldukça lezzetli ve hemen her yemekle uyum sağlayabiliyor. Erken hasat zeytinyağı olarak üretilen İlya, zeytin hasat döneminde toplanan ilk zeytinlerden üretilir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Riccolivo

Riccolivo %100 Natürel Premium Sızma Zeytinyağı, Kaz Dağı’nın yağmurları ve meltemleriyle olgunlaşan asırlık zeytin ağaçlarının dallarından elde ediliyor. Kaz Dağları, oksijen seviyesinin en yüksek olduğu noktalardan biri olarak dünyaca ünlü bir yere sahip. Bu topraklar 120 yılı aşkın zeytin ağaçlarına sahiptir ve zeytinyağı üretimi her zaman ön plandadır. Bölge zeytinyağının sırrı da tam olarak buradan gelir. Burada yetişen zeytinlerin düşük asit seviyesi ve enfes lezzeti Riccolivo’da buluşuyor. Riccolivo için zeytinler erken hasat mevsiminde ağaçlardan toplanır ve mümkün olan en kısa sürede soğuk pres tesislerine aktarılır. Bu nedenle Riccolivo, maksimum %0,8 asitlik seviyesine sahip %100 doğal premium sızma zeytinyağı olarak kategorilendiriliyor. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. OTS

zeytinyağı

Naturel sızma zeytinyağı mutfaklarda en çok tercih edilen bitkisel yağlar arasında öne çıkıyor. Bu listede yer alan OTS’de en iyi zeytinyağı önerilerimiz arasında yer alıyor. Antioksidan özelliğini yitirmemesi için dalından erken toplanıp bekletilmeden hemen sıkılarak üretilen OTS listemizin iddialı zeytinyağı markalarından biri. OTS organik ve doğru üretim tekniği ile sağlıklı ve lezzetli bir kullanım sunuyor. %100 yerli üretim olan organik naturel sızma zeytinyağı cam şişede hazırlanıyor. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Funoli Zeytinyağı

%100 organik premium natürel sızma zeytinyağı kategorisinde dikkat çeken Funoli, erken hasat ve soğuk sıkım bir zeytinyağı. Güney Ege’nin endemik yerli Memecik zeytinlerinden üretilen Funoli, sofralarınızda mutlaka olması gereken demirbaşlardan biri. Yüksek meyvemsi aroması ile tere, roka, kekik esintisini her kullanımda hissetmek mümkün. Akdeniz mutfağına uygun olan bu lezzeti tabağınızdaki yemeklerin üzerine gezdirebileceğiniz gibi sağlık açısından çiğ olarak da tüketebilirsiniz. Üretici sipariş ettiğiniz zeytinyağını azot battaniyesi altında, soğuk stokluyor ve olabilecek en taze halde size ulaştırmaya söz veriyor. Öte yandan ürünün geri dönüştürülebilen özel İtalyan cam şişe ile sunulduğunu hatırlatalım. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Josevia 

Zeytinyağını doğaya saygılı bi şekilde hasat etme ilkesiyle yola çıkan Josevia, sağlıklı içeriği ve soğuk sıkım yöntemiyle uygun koşullarda ürünlerini hazırlıyor. Ödüllü Josevia zeytinyağı, Ayvalık ve Edremit tipi zeytinlerden üretiliyor. Altın sarısı rengi ve meyvemsi kokusu ile dikkat çeken Josevia en lezzetli zeytinyağları arasında listemizde yerini alıyor. Aromalarında enginar, badem, yeşil zeytin, ot, yeşil domates harmanı barındırıyor. Hasat ve üretim noktasında zeytinler yeşilken ve en fazla besin değerine sahipken ekim sonu ile kasım ortası arasında toplanıyor. Soğuk press aynı gün içerisinde iki fazlı devam sistemi ile en çevreci ve sürdürülebilir yolla yapılıyor. Üretilen yağ ışık, oksijen ve ısıya maruz bırakılmadan krom tanklarda saklanıp, daha sonra sofralarımıza ulaşıyor. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Lissiya Farm

zeytinyağı

Listemizde yer alan Lissiya Farm Erken Hasat Zeytinyağı , Edremit merkezli bahçelerde yetişen zeytinlerden hazırlanıyor. Hasat edilen zeytinler saatler içinde tesise taşınarak burada soğuk sıkım yöntemi ile üretiliyor. Ürünün serbest yağ asitliği değeri ise en çok %0,5’dir. Böylece zeytinin bütün tadı ve aroması yağa hapsediliyor. Lissiya Farm zeytinyağı özellikleri keskin kokusu ve aroması ile biliniyor. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Plantgarde Zeytinyağı

zeytinyağı

En iyi zeytinyağı listemizi Plantgarde ile tamamlıyoruz. Erken hasat lezzetli zeytinlerden elde edilen Plantgarde Zeytinyağı Ayvalık-Trilye -Domat zeytinlerinden soğuk sıkım yapılarak elde edilmiştir. Ürünler % 0.4 Serbest asit (oleikasit ) koyu renkli koruyucu , damlatıcı kapaklarla şişelenerek sofralarınıza ulaşır. Çoçukların tüketimi için uygundur. 250 ml x 3 adet şişe geri dönüşüme uygun ve tekrar kullanıma hazırdır. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer sorular için;

Hakiki zeytinyağı fiyatı nedir?

Has hakiki zeytinyağı fiyatı markaya ve üretim sürecine göre değişkenlik gösterebilir. Erken hasat, soğuk sıkım ve süreç değişkenliği maliyeti etkiler. Organik zeytinyağı fiyatları ürün ebatına göre 180 ve 700 TL bandında değişiyor. Soğuk sıkım zeytinyağı fiyatları da yine aynı maliyet bandında değişkenlik gösteriyor.