3 Malzemeli Sufle Cheesecake Tarifi

tarafından
91
3 Malzemeli Sufle Cheesecake Tarifi

3 Malzemeli Sufle Cheesecake Tarifi, Aniden bastıran tatlı krizlerinizi harika bir çözüm olarak karşınızda. 2 farklı lezzeti bir araya getirmesinin yanı sıra, damağınızda lezzet patlaması yaratacak bu tarif sadece 3 malzemeden oluşmakta. O halde ne duruyorsunuz, ortaya toplamda 6 tane cheesecake çıkan bu keki deneyin. Yaklaşık 60-70 dakikanızı alacaktır. Umarım afiyetle tüketirsiniz.

3 Malzemeli Sufle Cheesecake Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • 3 tane yumurta (sıcaklığı normal)
  • 115 gram beyaz çikolata (kuvertür)
  • 15 cm yuvarlak borcam veya yuvarlak kek kalıbı
  • 115 gram taze krema peyniri

3 Malzemeli Sufle Cheesecake Nasıl Yapılır?

  1. Önceden fırını 165 derecede ısıtın. Büyükçe bir kaseye 3 tane yumurtanın beyaz ve sarılarını birbirinden ayırın. Ayırdığınız yumurta beyazlarını streç film ile kapatın. Çırpmak için tekrardan kullanacağınız için buzdolabına alın. Yumurta sarılarını ise bir kenara alın.
  2. Bir tencereye az miktarda su alın ve kaynaması için bekleyin. Su kaynadığında ocağın altını kapatın. Büyükçe bir kaseye 115 gram beyaz çikolatayı küçük parçalara ayırın. Bu kasenin sıcağa dayanıklı olması gerektiğini unutmayın. Tencerenin üzerine kaseyi yerleştirin. Tahta çatal veya kaşık yardımıyla karıştırarak eritin. Eriyen çikolataya 115 gram taze krema peynirini ekleyin. Kıvamı yumuşayana kadar karıştırın. Kaseyi tekrardan tezgaha alın ve karışıma yumurta sarısını ekleyin. İyice karıştığından emin olana kadar karıştırın.
  3. Yumurta beyazını buzdolabından dışarı alın ve mikser ile bembeyaz olana kadar çırpın. Çırptığınız yumurtayı 3 parçaya bölün ve yavaş yavaş ekleyerek karıştırın. Bütün yumurtayı yavaş yavaş karışıma iyice karıştırın.
  4. Kek kalıbınıza eşit oranla yağlı kağıt kesin. Fırça yardımıyla kağıdı yağlayıp kek kalıbına düzgünce yerleştirin. Karışımı kalıba dökün. Kabarcıkların oluşmaması için kek kalıbını tezgaha birkaç kez çarpın.
  5. Fırın tepsisinin üzerine kek kalıbını yerleştirin ve alabildiği kadar sıcak su dökün. Tepsiyi fırına yerleştirip 165 derecede 13-15 dakika boyunca pişirin. Sonrasında sıcaklığı 150 derecelere çekin ve 13-15 dakika daha pişirin. En sonunda fırını kapatıp kendi ısısında 15 dakika daha pişirin.
  6. Fırından cheesecake’i çıkarın ve tepsiyi tel ızgaraya yerleştirip soğuması için bekleyin. Soğuduktan sonra tabağa alın ve bir süre buzdolabında bekletin. Sonrasında servis edebilirsiniz. İsteğinize göre pudra vb. serperek servis etmeyi unutmayın.