Airfryer Antrikot Tarifi

tarafından
3829
Airfryer Antrikot Tarifi

Airfryer Antrikot Tarifi, airfryer tariflerimiz şaşırtmaya devam ediyor, bu sefer de o pahalı restoranların gözdesi, bayıla bayıla yediğimiz ama evde yapmayı bir türlü pratik bulmadığımız için yapmadığımız antrikot tarifimiz sizlerle. Her bir lokması aşırı lezzetli, bol sulu ve tam kıvamında pişmiş güzel bir antrikota airfryer ile de sahip olup afiyet ile tüketebileceğinizi biliyor muydunuz? O halde tarifimiz hakkında ufak ilgilendirmeler eşliğinde sizi tarifimize alalım. Airfryerlar son dönemlerde büyük ses getiren pratik bir mutfak cihazıdır. Bu cihazınsa birçok farklı pişirme modu bulunmaktadır. Yani içinde türlü yemekler, kabarık kekler yapabilir, nasıl yaparım sorusuna yanıt arıyorsanız da sitemizde yer alan onlarca birbirinden farklı ve güzel airfryer tarifine başvurabilirsiniz. Gelelim antrikot tarifimize, bu tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olan bir çift hünerli el ve airfryerınızın et modu, bu şekilde et pişirmekten çekinmenize gerek kalmayacak, cihazınız sizin için en mükemmel ayarında etinizi pişirecek.

Airfryer Antrikot Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • 150 gram antrikot
  • 4 tatlı kaşığı tereyağı
  • 1-2 diş ezilmiş sarımsak
  • 1 tutam tuz
  • 1 tutam karabiber

Airfryer Antrikot Nasıl Yapılır?

  1. 150 gram antrikota, biraz sıvıyağ, 1 tutam tuz ve 1 tutam karabiberi yedirin. 10-15 dakika boyunca bekletin.
  2. 4 tatlı kaşığı tereyağını 1-2 diş ezilmiş sarımsak ve 1 tutam tuz ile karıştırın. Streç filme yerleştirin ve rulo haline getirin. Buzdolabında bekletin.
  3. Robotun et ayarını başlatın ve yaklaşık 5 dakika boyunca bekletin.
  4. Antrikotu ilave edip pişirin. Arkalı önlü pişirmeye özen gösterin. Tereyağını üzerine yerleştirin ve afiyetle tüketin.