Anne Et Köftesi Tarifi | Pratik yemek tarifleri, resimli, kolay.

tarafından
152
Anne Et Köftesi Tarifi | Pratik yemek tarifleri, resimli, kolay.

Kim sevmez et köfte. Hatta özellikle gençlerin en sevdiği menüdür köfte, patates. Ancak o et köftenin lezzetini tuturmak biraz mesele. Et köfte tarifi her zaman her yer karşınıza çıkar, hatta herkesin kendi anne et köftesi tarifi vardır. Gel gelelim bizim paylaştığımız köfte tarifine, işte oda bizim tarzımız basit ve bol baharatlı bir tarif. Gelin hep birlikte enfesss Anne Et Köftesi Tarifi’ni yapalım.

  1. Köftemizi rahatça karıştırabileceğimizi derin bir kase alalım. Bu kaseye kıymamızı koyalım.
  2. Kıymanın üzerine  soğanımızı rendelemekle başlayabiliriz.
  3. Daha sonra maydanozu incecik kıyıyoruz. Sarımsakları ister rendeleyin ister havanda dövün.
  4. Baharatları, ekmek içini, maydanoz ve sarımsağı da kıymaya ekleyin. (Ekmek içini de ne kadar küçük didiklersek o kadar iyi).
  5. En son üzerine yumurta kırıp yoğurun. Sakızımsı bir hal alıp malzemeler iyice özdeşleşince yoğurmayı bırakın ve köfteyi parçalara ayırmadan önce buzdolabında yarım saat kadar bekletin.
  6. Tercihen yanmaz yapışmaz bir tavada sıvı yağı kızdırın. Elinizle köfteden ceviz büyüklüğünde alıp yuvarlayın ve hafif ezerek köfteleri yassı hale getirin.
  7. Köftelerin hepsi kızarınca ister yanına patates kızartması ekleyin, isterseniz fırında elma dilim patates ile servis edin. Fırında elma dilim patatesi nasıl yaparım ki diyorsanız tıklayın.

Not: Elbetteki baharat miktarını damak zevkinize göre arttırıp azaltabilirsiniz ancak bu tarifin olmazsa olmazı kimyon ve köfte baharatıdır unutmayalım.