Brokoli Salatası Tarifi

tarafından
25
Brokoli Salatası Tarifi
  1. Brokoliyi sudan geçirip sap kısımlarını keserek minik çiçeklerine ayırın. Ayırdığınız parçaların aynı büyüklükte olmalarına dikkat edin

  2. Derin bir tencerenin dibine 1/2 bardak su koyarak üzerine metal buharda pişirme aparatı yerleştirin. Elinizde böyle bir aparat yoksa kızartma tavasının telini, altına bir kase yerleştirerek kullanabilirsiniz.

  3. Tencereyi ateşe alıp brokolileri 3-4 dakika kapağı kapalı şekilde buharda yumuşatın. Bu arada havuçları soyup iri rendeden geçirin. Sarımsakları ezin. Kornişon turşuları ince ince doğrayın.

  4. Brokolileri buzlu suya çıkarıp soğutun. Süzerek bir kağıt havlu üzerine çıkarıp ezmeden kurutun.

  5. Rende havuçları 1 kaşık zeytinyağı koyduğunuz tavada çok hafif soteleyip yumuşatın. Mısır konservesini süzüp yarısını ayırın.

  6. Sos için, bir kasede süzme yoğurdu, mayonezi, hardalı, tuz ve karabiberi karıştırıp çırpın. Bir tutam yıkanmış maydanoz yaprağını çok ince ince kıyın. Sosa karıştırın.

  7. Tüm malzemeyi salata kasesine alıp alt üst ederek iyice harmanlayın. Buzdolabına aldığınız salatanızı en az 1 saat dinlendirdikten sonra maydanoz yaprakları ve mısır taneleri ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!