Erik Biberiye Şurubu Tarifi

tarafından
226
Erik Biberiye Şurubu Tarifi

Erik Biberiye Şurubu Tarifi, kokteyller ve daha fazlasının içerisine koyulabilecek sıra dışı bir tarif paylaşıyoruz sizlere bugün. Hafif ekşi bir aromaya sahip bu şurubu yapmak için gerekli malzemeler ise oldukça basit. Sadece 4 malzeme ile yapabileceğim bu şurubu uzun süre muhafaza edebilir. Gerek rengarenk içeceklerinizde gerek ise arkadaşlarınıza hünerlerinizi göstermek istediğinizde yapabileceğiniz enfes bir şurup aslında. Kendine has bir lezzete sahip olan bu şerbeti dilediğiniz her zaman hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz. Biberiyenin kendine has ferahlatacak aroması ile taze eriklerin verdiği hafif tatlı mayhoş aromaya bayılacağınızdan eminiz. üstelik piyasada minik bir şişesi bile çok pahalı olan bu şurubu evinizde yaptığınızda da oldukça kar etmekle beraber sevdiklerinize ve kendinize ev yapımı bir lezzet sunmanın mutluluğunu da yaşayacaksınız.

Erik Biberiye Şurubu Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • Yarım su bardağı sıcak su
  • 1 su bardağı şeker
  • 2-3 tane erik
  • 1 tane biberiye

Erik Biberiye Şurubu Nasıl Yapılır?

  1. 2-3 tane eriği küçük küçük kıyın. Yarım su bardağı sıcak su ve 1 su bardağı şekeri ve eriği tavaya ila edip düşük derecede eriklerin yumuşamasını sağlayana kadar pişirin.
  2. Bir tabağın içerisine ilave edip 1 tane biberiyeyi ilave edin. Oda sıcaklığına ulaşana kadar bekleyin.
  3. Karışımı süzün ve kavanoza 1 tane biberiyeyle birlikte ilave edin. 30 gün boyunca bekletin ve güneş görmeyen bir yerde saklayın.