Vanilya Şurubu Tarifi

tarafından
294
Vanilya Şurubu Tarifi

Vanilya Şurubu Tarifi, vanilya denilince akla mis kokulu keklerle beraber kış mevsimi, yumuşacık iç ısıtan bir koku eşliğinde vanilla latteler gelir. Aslında bu enfes koku bize doğadan bir armağandır. vanilya çubukları kendine has tatlı bir esansa sahiptir ve aslında tüm dünyaya buradan yola çıkarak yayılmış bir kokudur. En basitinden pastaların keklerin tatlıların olmazsa olmazıdır. Kışın en çok sevilen içeceklerden birisi olan vanilla lattelerin içinde de tam olarak bu enfes şurup tarifimizden vardır. O bayılarak yudumladığımız vanilya sıcaklığı ve yumuşaklığını kavanozlara şurup olarak sığdırabilir, canınız her çektiğinde frappelerinize, keklerinize, kahvelerinize ekleyebilirsiniz. Üstelik bu vanilya şurubu maliyeti oldukça yüksek dışardaki muadillerinden çok daha ucuz. Bu da onu daha tercih edilesi yapıyor elbette. Gelin kendi şurubunuzu kendi ellerinizde size ait mutfağınızda yapmanın keyfini çıkarın.

Vanilya Şurubu Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • Yarım su bardağı sıcak su
  • 1 su bardağı toz şeker
  • Çeyrek vanilya çubuğu

Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır?

  1. Yarım su bardağı toz şekeri sos tavasına alın ve orta derecede erimesini sağlayın.
  2. Sarı renge ulaşana kadar üzerine geriye kalan şekeri ve yarım su bardağı sıcak su ilave edip karışmasını sağlayın. Çeyrek vanilya çubuğunun tohum ve kabukları ilave edin. 3-4 dakika boyunca düşük derecede pişirin.
  3. Bir tabağa ilave edin ve oda sıcaklığına ulaşmasını sağlayın. Süzüp bir kavanozun içerisine ilave edin. 5-6 ay boyunca güneş almayan bir yerde saklayın.