Evde Kinder Joy Tarifi

tarafından
105
Evde Kinder Joy Tarifi

Evde Kinder Joy Tarifi, kinder joy, içerisinden çıkan sürprizle beraber gelen ve diğer yarısında içi bol fındıklı, çikolata parçacıklı, en güzel yanı olarak da sütle bir araya gelen beraberinde ağızda yumuşacık kıvam alan kreması ile ünlü bir çikolatadır. Sadece kreması için bile kutu kutu alıp kaşıklanacak bu lezzet yetişkinler tarafından da çok sevilerek tüketilmektedir miniklerle beraber. Gramaj olarak küçük oluşu, birkaç kaşıktan sonra bittiğini görmek can sıkıcı olabilir. Böyle durumlarda hüzünlenmek yerine bu lezzeti evde hazırlamak için kolları sıvamak hem daha pratik hem daha hesaplı olabilir. Dilediğiniz boyutlarda hazırlayabileceğiniz evde kinder joy tarifimiz, aynı zamanda miniklerle beraber aktif bir etkinlik olarak mutfakta vakit geçirmenin en renkli ve eğlenceli yollarından biri olabilir.

Evde Kinder Joy Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

 • İki tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 230 gram kadar sütlü çikolata
 • 6 tatlı kaşığı sıvı yağ
 • 75gram beyaz çikolata
 • 1 tane kinder joy
 • Çekilmiş fındık
 • 1 adet dondurma külahı

Evde Kinder Joy Nasıl Yapılır?

 1. Mikrodalgada eritmek için 230 gram kadar sütlü çikolatayı alın. Erimesinin ardından kıvamının yumuşaması için 6 tatlı kaşığı kadar sıvı yağı ilave edin.
 2. 1 adet kinder joyu soğuması için buzluğa alın. Dışını streç film ile sarın.
 3. Donan kinder joyu erimiş olan çikolataya batırın ve bir bardak yarımı ile yukarı gelecek şekilde donmaya alın.
 4. İç sosunu hazırlamak için hazır kalıba eritilen çikolatalardan ilave edin ve dondurun. Donan iki minik parçayı yine çikolata yardımı ile birbirine bağlayın. Yuvarlak şekli verin ve soğumaya alın.
 5. 75 gram kadar beyaz çikolatayı mikrodalga yardımı ile erittikten sonra içerisine iki tatlı kaşığı kadar hindistan cevizi yağını ilave edip karıştırın.
 6. Donan yuvarlak çikolataları çekilip kavrulmuş fındığa bulayın.
 7. yarım yumurta şeklinde dondurduğunuz çikolatanın içerisine önce beyaz çikolatalı sosu sonrasında fındıklı topları ekleyip bir miktar daha soğuttuktan sonra servis edin.