Ispanaklı Peynirli Makarna Tarifi

tarafından
38
Ispanaklı Peynirli Makarna Tarifi
  1. Önce ıspanaklarınızı iyice yıkayın ve ince ince doğrayın. Doğradığınız ıspanakları derin bir kabın içerisine koyun.

  2. Ispanakların üzerine peyniri ekleyin ve iyice karıştırın. Genelde makarna dolgusu için ricotta peyniri tercih edilse de, labne peyniri de aynı kıvamı ve lezzeti sağlıyor.

  3. Conchiglioni türündeki büyük boy midye makarnalarınızı yaklaşık 5-6 dakika haşlayın. Makarna paketinin üzerinde önerilen süre daha uzun olsa da, bu etapta yalnızca makarnaların kendilerini biraz salmaları yeterli olacak.

  4. Makarnalarınız haşlandıktan sonra süzgeçten geçirin ve bir kabın içerisine ağızları yukarı bakacak şekilde sıralayın.

  5. Makarnalarınızı ıspanaklı peynirli karışımla tek tek doldurun.

  6. Bu sırada makarnalarınızın tamamının sığabileceği, tabanı geniş bir tencere alın ve bu tencerede zeytinyağı ile sarımsağı birkaç dakika kavurun.

  7. Sarımsağın üzerine 2 domatesin rendesi, taze fesleğen ve salçayı ekleyin ve 2-3 dakika karıştırarak kavurun. Domates hafif kavrulduktan sonra karışımınıza 1 bardak sıcak su ilave edin.

  8. Doldurduğunuz makarnaları tek tek, ağızları yukarı bakacak şekilde tencerenin içindeki sosa yerleştirip en kısık ateşte 10 dakika kadar kapağı kapalı şekilde pişirip sıcak servis edin. Afiyet olsun!