Kızgın kumlardan serin sulara atlatan içecek tarifi! Herkes yapılışını merak ediyor meğer püf noktası buymuş…

tarafından
63
Kızgın kumlardan serin sulara atlatan içecek tarifi! Herkes yapılışını merak ediyor meğer püf noktası buymuş…

Evde kolaylıkla bulabileceğiniz ya da marketten kolayca elde edebileceğiniz malzemelerle pratik ve popüler Frappe kahvenizi hazırlayabilir, misafirlerinize de ikram edebilirsiniz.

Sıcak havalarda kahve içmek her zaman tercih etmediğimiz bir durum olabilir ama kahvesiz de duramıyorsak soğuk kahveler imdadımıza yetişir. Çeşit çeşit soğuk kahve arasından yumuşak içimli ve keyifli bir içecek arıyorsak Frappe en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Frappe kahve türü su, şeker ve sütten oluşan bir karışıma sahip. Yapımı o kadar basit ki evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tabii buzları hazır etmeyi unutmayın! O halde eşsiz Frappe tarifi için yazımıza malzemelerimizle devam edelim.

FRAPPE TARİFİ İÇİN MALZEMELER NELER?

Yunanistan’da ve Kıbrıs’ta popüler olan içecek Frappe için basit birkaç malzeme yetiyor. Frappe nasıl yapılır diye soranlar da gün geçtikçe artıyor. Ferahlamanız ve odağınızı kazanmanız için hazırlayabileceğiniz bu kahvenin malzemeleri şu şekilde:

  • 2 tatlı kaşığı granül kahve
  • 2 tatlı kaşığı esmer şeker (ya da beyaz şeker)
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 su bardağı buz kübü
  • ½ su bardağı süt

İşte bu kadar… Evde kolaylıkla bulabileceğiniz ya da marketten kolayca elde edebileceğiniz bu malzemelerle pratik ve popüler Frappe kahvenizi hazırlayabilir, misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Peki, Frappe yapmanın püf noktaları ve detayları neler? Bu kolay malzemeli içeceği nasıl yapmanız gerektiğini de hızlıca anlatalım.

Kızgın kumlardan serin sulara atlatan içecek tarifi! Herkes yapılışını merak ediyor meğer püf noktası buymuş…

FRAPPE TARİFİ NASIL YAPILIR?

Eğer siz de Frappe nasıl yapılır diye soranlardansanız, enfes Frappe tarifinizi uygulamanız için öncelikle malzemelerinizi hazırlamalısınız. Eğer malzemeleriniz hazırsa, ilk önce bir bardağın içine kahveyi, ardından şekeri ve suyu ekleyip çırpmanız gerekiyor.

Çırpma işlemi için süt köpürtücü kullanabilirsiniz. Köpüklü bir kıvam elde edene kadar sürekli çırpın.

Ardından başka bir bardak alarak içerisini buzla doldurun. Buzların üzerine çırptığınız kahve karışımını yavaş yavaş ilave edin.

Son bir aşama kaldı. Frappe kahve tarifinizi tamamlamak için bardağın içine yavaşça süt ilave edin. Sütünüzü ekledikten sonra göz kararı soğuk su ekleyin.

İçeceğiniz böylece buz gibi sizi bekliyor olacak. Afiyet olsun.