Lezzeti Dillere Destan! Tadıbu Kakaolu Fındık Ezmesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

tarafından
365
Lezzeti Dillere Destan! Tadıbu Kakaolu Fındık Ezmesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kakaolu fındık kremaları arasında son dönemlerde yıldızı parlayan ve en çok tercih edilenlerden biri Tadıbu. Üstelik Nutella ile kıyaslanan Tadıbu ürün içeriği ile de oldukça iddialı. Marka sahibi Abdurrahman Tatlıcı’nın “Kendi çocuklarımı yetiştirirken; çok istemelerine rağmen, içeriklerinden ötürü kakaolu fındık kremalarını gönül rahatlığıyla onlara yediremedim. Bu sebeple anne ve babalarımızın çocuklarına bu tadı benim yaşadığım endişeleri yaşamadan, alıp yedirebilmelerini kendime görev bildim. Tadıbu kakaolu fındık ezmesini bu amaçla sizlere sunmaktayız‘’ cümleleriyle özdeşleşen Tadıbu’ya yakından bakıyoruz. Tadıbu nerede satılıyor? Meşhur lezzeti ile ün salan Tadıbu nerede üretiliyor? Abdurrahman Tatlıcı Tadıbu markasını neden kurdu? Tadıbu kakaolu fındık ezmesi hakkında merak edilenler aşağıda sizi bekliyor.

Tadıbu besin değeri ve tadıbu içindekiler neler?

Kakaolu fındık kremasının içeriğine baktığımızda ilk üç sırada; fındık, süt tozu ve toz şeker olduğunu görmek mümkün. Piyasadaki benzer ürünlere kıyasla şeker burada ilk sırada yer almıyor. Ürünün fındık oranı ise yine benzer ürünler ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek seviyede. Tadıbu %35 oranında fındık içeriyor. Üründe ekstra fındık yağı kullanıldığını da görmek mümkün. İçeriğine bakınca ürünün 100 gr.’da 37 gr. yağ içerdiğini ve bu yağın sadece 3,83 gramının doymuş yağ olduğunu görüyoruz. Yani Tadıbu tüketiminden alınan kalorinin %6,2’sinin doymuş yağdan geldiğini söylemek mümkün. Bu oran da Dünya Sağlık Örgütü’nün geçilmemesini önerdiği %10 oranından daha düşük bir skalada yer alıyor. Ürün içeriği ise şöyle: Fındık (%35), Süt tozu, Toz şeker, Fındık yağı, Kakao (%6).

Peki doğal mı?

Tadıbu kakaolu fındık ezmesi hakkında en merak edilen sorulardan biri doğal olup olmadığı. Öncelikle üründe süt tozundan gelen doğal şeker yani laktozun yanı sıra toz şeker kullanılıyor. Bu haliyle ürünün 100 gramda 37 gr. şeker içerdiğini söyleyebiliriz. Bu da alınan kalorinin yaklaşık %26’sının ilave şekerden geldiğini açıklıyor. Bu oranı laktoz ile kıyaslamak gerekirse daha da düşük seviyede olduğu söylenebilir. Bunun yanında ürünün protein ve lif miktarları da önemli. Tadıbu’ya ait 100 gr. üründe 36,3 gr. karbonhidrata denk olarak 5,9 gr. lif bulunurken aynı oranda ürün 15,8 gr. protein içeriyor. Ancak bu noktada üründe yüksek oranda bulunan fındık ve fındık yağının etkisi olduğunu belirtelim. Üründe koruyucu ve emülgatör bulunmuyor.

Abdurrahman Tatlıcı Tadıbu Kakaolu Fındık Ezmesi 

tadıbu kakaolu fındık ezmesi

Kahvaltılarınızda keyifle tüketebileceğiniz bu lezzetli ürünü ara öğünlerde de tütebileceğinizi hatırlatalım. Kahvaltının yanı sıra çayın ya da kahvenin yanında da tüketebilirsiniz. İçerisinde yüzde 35 fındık bulunan, buna karşın şeker oranı piyasadaki diğer ürünlere kıyasla en az seviyede olan Tadıbu’yu detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ürün, Tadıbu 330 gr ve Tadıbu 850 gram olarak satışa sunuluyor. Peki enfes krema Tadıbu hangi marketlerde bulunabilir? Tadıbu nerede satılıyor? Meşhur kremaTadıbu en ucuz nerede? Bu soruların yanıtını ise zincir süpermarketler ve online alışveriş siteleri olarak verebiliriz.

Tadıbu kimin?

tadıbu kakaolu fındık ezmesi

Nutella ile yarışan Tadıbu hakkında “Tadıbu kimin, nerde üretiliyor?” soruları da oldukça merak ediliyor. Tadıbu Abdurrahman Tatlıcı’ya ait köklü bir marka ve imalathanesi Ankara’da bulunuyor. Abdurrahman Tatlıcı Tadıbu markasını “Kendi çocuklarımı yetiştirirken; çok istemelerine rağmen, içeriklerinden ötürü kakaolu fındık kremalarını gönül rahatlığıyla onlara yediremedim. Bu sebeple anne ve babalarımızın çocuklarına bu tadı benim yaşadığım endişeleri yaşamadan, alıp yedirebilmelerini kendime görev bildim.” sözleriyle anlatıyor ve bu lezzetli ürünün ortaya çıkış hikayesine değiniyor.

Tadıbu’ya ait kullanıcı yorumları ise şöyle;

tadıbu kakaolu fındık ezmesi

Tadıbu yorum, tadıbu ekşi yorumları ve Amazon tüketici yorumlarını da sizinle paylaşmak isteriz. Bakalım deneyenler Tadıbu için neler söylemiş;

Tadı hiçbir çikolataya benzemiyor. Mutlaka deneyin. Sorunsuz ve son kullanma tarihi geçmemiş, ileri tarihli olan ürün geldi. Güzelce sarmışlardı. Tek eksik olan yönü, fiyatı muadil satıcılara göre biraz daha uygun olabilirdi.

“10 yıldız verebilirim o kadar nefis. Fındık yiyorsun dolu dolu. Cocugum için içeriği temiz bi kahvaltılık çikolata arıyordum artık adres belli.”

“Efsane diyorum. Nutella dan çok çok daha iyi . Birincisi yerli üretim. Katkı yok . Donmuyor. Fındık tadını sonuna kadar tadiyosunuz. Çikolata tadı da harika kalite de . Sonuna kadar tavsiye ederim. 1 koli olsa yenir 🙂 çok iyi tadibu . Cok iyi Abdurrahman tatlıci :)”

“Olumlu yorumları reklam sanmıştım ama çok ayıp etmişim, hakikaten çok ama çok lezzetli, koklayınca terapi gibi, yerken de leziz ve yedikçe yiyesin geliyor 🤤 elveda Nutella HOŞGELDİN TADIBU 😍 Vallahi adını eksik koymuşlar bence TADIEFSO olsa tam olurmuş 👏🏻☺️”

“Araştırmada gördüm, yorumları da okudum. Tadı çok çok güzel, şeker tadı yok, fındık tadı ve çikolata tadı geliyor ağzınıza. Aynı zamanda koruyucu ve palm yağı da yok. Şiddetle tavsiye ediyorum”