Lüks Arabalardan Daha Pahalılar! Dünyanın En Pahalı 10 İçkisi

tarafından
352
Lüks Arabalardan Daha Pahalılar! Dünyanın En Pahalı 10 İçkisi

Arabalar en pahalı lüks tüketim ürünlerinden biri olsa da, birkaç kadehte tüketilebilen içeceklerin dünyadaki en pahalı arabalardan birkaçını satın alması oldukça şaşırtıcı, değil mi? Dünyadaki alkollü içeceklerden bazıları 7 Rolls-Royce model araba ve 8 Ferrari almaya yetecek kadar pahalı. Rolls-Royce Phantom yaklaşık 460.000 dolardan başlıyor ve Ferrari modellerinin fiyatlarının giriş seviyesi ortalama 214.533 dolar. Sizler için dünyadaki en pahalı içki markaları nelerdir ve en pahalı içki hangisi anlattık. İşte dünyadaki en pahalı içkiler.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: “İçkiler ve Alkol Oranları: Alkol Oranı En Yüksek 13 İçki”

10. Johnnie Walker Diamond Jubilee – 200.000 dolar

En pahalı içki

Diamond Jubilee, Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkışının 60. yılını kutlamak için yapılmış bir viskidir. Viski şu anda Singapur’da 200.000 dolara satılıyor.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: “Diyetini Bozmak İstemeyenlere: Kalorisi En Düşük 9 Alkollü İçecek”

9. Macallan Lalique Scotch – 464.000 dolar

En pahalı içki

Macallan Lalique Scotch, İspanyol şarabı şeri ile tatlandırılmış meşe fıçılarda bulunur. Şaşırtıcı bir şekilde, tüm satış karı güvenli içme suyu sağlamak için harcanıyor.

8. 1945 Romanée-Conti Wine – 558.000 dolar

En pahalı içki

Romanée-Conti’nin 750 ml’lik Burgundy şişesi, yaklaşık 558.000 dolar gibi göz kamaştırıcı bir fiyata satılıyor. Yakın konsantre şarabın üretimi 600 gibi bir sayıyla sınırlandırılıyor. Son olarak, 75 yılı aşkın süredir yapılan kusursuz depolama, markanın yatırımını ve kar elde etmesini sağlıyor.

7. Mendis Coconut Brandy – 1 milyon dolar

En pahalı içki

Bu harika brendi, Hindistan cevizi çiçeklerinin nektarından damıtılır ve bir Hamilla ahşap fıçıda iki yıl boyunca bekletilir. 1 milyon dolara mal olan şişe, içki fabrikasının kurucusu tarafından numaralandırılmış ve onaylanmıştır. Ayrıca şişeyi satın alan kişiye lüks bir uluslararası seyahat hediye edilir.

Bunun en pahalı içki olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz! Listeye bakmaya devam edelim…

6. Diva Vodka – 1 milyon dolar

Diva Vodka

Diva Vodka, doğal kaynak suyundan yapılır ve ardından değerli taşların ve elmasların içinden süzülmeden önce üç kez damıtılır. Bu da yetmezmiş gibi, votkanın şişesi Swarovski kristalleriyle kaplıdır. Sözde ‘elmas bazlı saflaştırma prosedürü’, 1 milyon dolarlık fiyat etiketini açıklamak için kullanılır.

5. Russo-Baltique Vodka – 1.35 milyon dolar

En pahalı içki

Russo-Baltique Vodka’nın bir şişesinin 1.35 milyon dolarlık fiyatı dudak uçuklatmaya yetiyor. Şişeler, klasik otomobillerin benzersiz bir tasarımına sahiptir ve her bir şişe kapağı, elmas işlemeli 24 ayar altından yapılıyor.

4. Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne – 2 milyon dolar

En pahalı içki

Yukarıda gördüğünüz konyak, 100 yıldan daha yaşlıdır ve “Konyakın DNA’sı” etiketine sahiptir. Ancak 2 milyon dolarlık fiyat etiketini veren, 24 ayar sarı altın ve som platine batırılmış şişesidir. Ayrıca şişede 6.500 tane elmas bulunmaktadır.

3. Tequila Ley 925 – 3.5 milyon dolar

Tequila Ley 925

Bu tekila şişesinin hala satılmadığı biliniyor. Üreticiler, tekilanın daha cezbedici olması için şişeye 6.400 tane farklı elmas eklemişler. Ancak bu da şişenin oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olmasına neden oluyor.

2. Billionaire Vodka – 3.7 milyon dolar

Billionaire Vodka

“Kral olmak güzeldir” marka mottosu ile yola çıkan Billionaire Vodka, tamamen el yapımı ve isteğe bağlı olarak üretilmektedir. Her şişe çok gizli bir Rus tarifi ile yapılır. Ayrıca, her beş litrelik şişe, 3.000 elmas ve Swarovski kristaliyle kaplıdır ve Leon Verre tarafından tasarlanmıştır.

1. Isabella Islay Whisky – 6.2 milyon dolar

Isabella Islay Whisky

Şimdi gelelim en pahalı içki hangisi sorusunun cevabına… Isabella Islay Whisky, 8.500 elmas ve yaklaşık 300 yakut ile kaplanmıştır. Ayrıca her bir Isabella Islay şişesi, müşterinin isteklerine göre elle işlenir.

Kaynak: 1