T-Bone Steak Nedir? Evde Tam Kıvamında Nasıl Pişirilir?

tarafından
299
T-Bone Steak Nedir? Evde Tam Kıvamında Nasıl Pişirilir?

Akşam yemeğinde sevdiklerine özel ve farklı bir tarif hazırlamak isteyenleri buraya alalım. Bugün mutfakta lezzetli mi lezzetli T-bone steak hazırlıyoruz! Evde tam kıvamında et pişirmenin elbette ki birkaç püf noktası bulunuyor! Peki evde tam kıvamında T- bone steak nasıl hazırlanır? Dananın sırt kısmından elde edilen ve lezzetli bir et çeşidi olan T- bone steak evimizin mutfağında aslında oldukça pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Sadece etin marinesi ve pişirilme usulüne göre dikkat edilmesi gereken birkaç tarif sırrı bulunduğunu hatırlatalım. Peki danadan elde edilen en değerli etlerden biri olarak kabul edilen T-bone steak nedir, evde nasıl hazırlanır? Özel bir et çeşidi olan T-bone steak hayvanın neresidir? Tam kıvamında T-bone steak nasıl pişirilir? T-bone steak nasıl yenir? Dilerseniz tarif detaylarına birlikte bakalım.

T-bone steak nedir?

T-bone steak nedir?

Sofraları şenlendiren T-bone steak özel yağ dokusuna sahip gurme bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Peki “T-bone steak hayvanın neresidir?” diyecek olursanız hemen açıklayalım! Bu et ismini dananın sırt kısmında bulunan T şeklindeki kemikten alıyor. Kemiğin sol tarafı bonfile, sağ tarafı ise kontrafile olan T-bone steak, iki farklı eti içeren yoğun aromalı oldukça özel bir et çeşidi. 28 gün boyunca Dry Aged yöntemi ile dinlendirilen et oldukça özel bir lezzete sahip.

İddialı lezzetler arasında en çok tercih edilenler arasında yerini alan T-bone steak özellikle yıldız restoranların favori lezzetleri arasında müşterilere sunuluyor.   Peki T-bone steak nasıl pişirilir? Etin pişirilme yöntemleri arasında ızgarada ve tava tercih edilebilir. İdeal pişme derecesi az ve orta pişmiş olacaktır. Daha yüksek pişirilme seviyelerinde ette sertleşme ve lezzet kaybı yaşanabileceğini hatırlatmak isteriz.

Malzemeler

T-bone steak nedir?

Tam kıvamında enfes bir T- bone steak tarifi hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler:

  • 1 parça T- bone steak
  • Deniz tuzu
  • Tane karabiber
  • 3 yaprak taze biberiye
  • 1 adet defne yaprağı
  • Sızma zeytinyağı
  • 1 tutam esmer şeker

T-bone steak nasıl pişirilir?

T-bone steak nedir?

“T- bone steak nedir?” sorusunu yukarıda yanıtladık ve malzemelerimizi listeledik. Peki bu enfes tarif nasıl pişirilir? Öncelikle sızma zeytinyağı, defne yaprağı, tane karabiber ve taze biberiye yapraklarını uygun bir kapta güzelce harmanlayın. Eti hazırladığınız bu sosa bulayıp buzdolabında 1 saat kadar bekletin. T-bone hazırlanan ızgarada her tarafı 5’er dakika olacak şekilde pişmeli. T”- bone steak nasıl yenir?” sorusuna gelecek olursak hemen bu tarifin yanına eşlik edecek lezzetlerden söz etmek isteriz. Öncelikle bu lezzetli etin yanında zeytinyağında kızartılmış kabuklu patates dilimleri enfes olacaktır! Öte yandan sütlü ve tam kıvamında bir patates püresi de yine bu tarife iyi bir eşlikçi olabilir, bizden söylemesi!

T-bone steak tarifimiz hoşunuza gittiyse Tütsülenmiş Et Ya Da Pastırma Olarak Da Adlandırılan Pastrami Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Kaynak: 1