Bol Soslu Islak Kek

tarafından
214
Bol Soslu Islak Kek

Bolca soslu nefis ıslak kekimizi eminim yemelere doyamayacksınız

İlk olarak 3 yumurtamızı ve şekerimizi karıştırma kabına alalım ve mikser yardımıyla karıştıralım. Ne kadar çok çırparsak bizim için o kadar iyi olur…Sütümüzü ve unumuzu ekleyelim ve çırpmamıza devam edelim. Yağımızı ekleyelim.Ardıncan kabartma tozumuzu vanilyamızı ve kakaomuzu ekleyelim ve çırpalım. 

Fırınımızı 180-200 C ayarlayım ki kekimizi önceden ısıtılmış fırına vereceğiz. Borcamımızı veya tepsimizi yağlayalım ve üzerine hafif un serpiştirelim. Ardından kek hamurumuzu dökelim.Ve önceden ısıttığımız fırına verelim. Kontrollü bir kürdan testi ile pişirelim.

Kekimiz pişince sosu için bir tenceremize şekerimizi sütümüzü ardından yağımızı ve kakaomuzu ekleyip bi güzel karıştıralım ve ocağa kalalım. Kaynayıncaya kadar güzelce karıştıralım.Kaynayınca altını kısalım 1-2 dk öyle dursun,  sonra ocaktan alalım.

Pişen kekimizi kürdanla veya çatal yardımıyla bikaç yerinden delelim ve hazırladığımız sosu üzerine dökelim.(hafif ılımış kekin üzerine sosu dökmüş oluyoruz).Kekimiz iyice soğuyunca önce bıçak yardımıyla dilimleyelim. Ardından dilediğimiz gibi süsleyelim.Afiyet olsunn 🙂