İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü: Faydaları ve Hazırlanışı

tarafından
87
İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü: Faydaları ve Hazırlanışı

Soğan Kürü: Koruyucu Doğal Antibiyotik!

Soğan A, C ve E vitaminleri açısından zengin doğal bir antibiyotiktir. Özellikle kist ve polip gibi stresli rahatsızlıklar için oldukça etkilidir. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü Polikistik Over üzerinde etkileriyle popülerliği artan bir kürdür.

Soğan kürü üzerine İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyeleri ve kullanımı nedir? Soğan kürünün ne gibi faydaları vardır? Soğan kürü ile zayıflamak mümkün müdür? gibi soruların cevabını arıyorsanız, doğru sayfadasınız. Hem soru işaretlerinizi gidereceğiniz hem de soğan kürü tarifi bulabileceğiniz yazımız sizlerle.

Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve kesin sonuçlar için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

soğan suyu kürü

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü tarifi evinizde kolayca yapabileceğiniz malzemelerden oluşuyor. Hangi malzemelere ihtiyacım var dediğinizde:

Malzemeler:

 • Klorsuz su (temiz içme suyu) 1,5 su bardağı (250-300 ml)
 • Açık kahverengi kabuklu soğan: Orta boy 1 adet

Hazırlanışı:

Kürün etkisini tam anlamıyla görmek istiyorsanız, klorsuz su kullanmalısınız. Dilerseniz hazır alınan su ile tarifi uygulayabilirsiniz:

 • Öncelikle suyu tencereye dökün ve kaynatın.
 • Kaynamakta olan suyun içine bir adet ince kabukları soyulmuş soğanı dörde bölüp ekleyin.
 • Yaklaşık 5 dakika boyunca soğanın su içinde kaynamasını sağlayın ve altını kapatın.
 • Tencere içindeki soğanı bir süzgeç yardımı ile süzün.
 • Süzülen soğan suyunu ılıması için bekleyin; ancak çok fazla soğutmayın.

Tüketimi:

 • Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü ile maksimum faydayı sağlamak için kürü her defasında taze hazırlayıp tüketmeniz önerilmektedir.
 • Boş mideye öğleden önce ve sonra olmak üzere günde 2 kez ılıktan hafif sıcak içmeniz önerilir.
 • Uygulamaya regl bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlayabilirsiniz.
 • İlk ay 15 gün, diğer aylar 10’ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca uygulanabilir.
 • 4 ayın sonunda uygulamayı bitirip vücudunuzu dinlendirmeniz gerekir.

Not: Her tüketim için taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır. Kullanım öncesi mutlaka doktor görüşü alınması gerekir.

En doğru bilgiler için hekim desteği alınız.

Uygulama, doktor reçetesi yerine geçmez.

Bazı bünyeler soğan kürüne karşı hassas olabilir.

Tarif için: Soğan Suyu Kürü

Soğan Suyu Kürü

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürüne Ne Zaman Başlanmalı?

Soğan kürünün vücudunuza faydalı olmasını istiyorsanız, tüketmek için doğru zamanı seçmelisiniz:

Kalın bağırsaklarda sıkça görülen polip rahatsızlığı için İbrahim Saraçoğlu soğan kürü önermektedir. Polip tedavisinde ise regl bitiş tarihinden en az 3, en çok 10 gün sonra küre başlayabilirsiniz.

Küre başladığınız ilk ay, 15 gün boyunca devam edebilirsiniz. Diğer aylarda bu süreyi 10’ar güne indirebilirsiniz. Bu uygulama süresini polikistik over sendromunda, polip ve kist şikayetlerinde de aynı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Soğan kürünün 4 aydan fazla yapılması tavsiye edilmez. 4 ay bitiminde kür sonlandırılır.

Gün içinde tüketeceğiniz soğan kürünün mutlaka taze olması gerekmektedir. Bir önceki öğünden kalan soğan kürünü tüketmemelisiniz.

Tarif için: Kuru Soğanın Faydaları Nelerdir?

soğan suyu kürü ibrahim saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürünün Faydaları

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü faydaları birçok programda belirtilmektedir. Soğan kürünü tüketmeniz gereken nedenleri sizler için listeledik; ancak kullanım önceyi doktor görüşü almanız gerektiğiniz tekrar hatırlatmak isteriz.

 • Doğal antibiyotik olarak bilinen soğan kürü ile solunum yolu rahatsızlığını giderebilirsiniz.
 • Öksürüğü hafifletmek için iyi gelebilir.
 • Vücudu zararlı maddelerden arındırma etkisine sahip soğan kürü, kanda bulunan iltihapları temizleyebilir.
 • Prostat iltihabı üzerinde iyileştirici etkileri olduğu bilinir.
 • İdrar yolu enfeksiyonu soğan kürü ile hafifletilebilir.
 • Regl dönemi şikayetlerinde adet sancısı soğan kürü ile azaltılabilir.
 • Pek çok kadında görülen polikistik over rahatsızlığı için etkili olabilir; ancak bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.
 • Soğan kürü ile testere dişli aslan pençesi kürü sırayla yapılabilir, hem polikistik over hem de tüylenme sorununa iyi gelebilir; kullanım öncesi doktor onayı alınmalıdır.
 • Vücudu arındırdığı için ciltte oluşan yağlanma ve sivilceyi azaltabilir.
 • Vitamin içeriği ile grip gibi kış hastalıklarına karşı koruyucu olarak uygulanabilir.
 • Soğan C vitamini açısından zengin bir besindir. Bu yüzden soğan kürü yapanlar kendilerini daha zinde hissedebilir.
soğan kürü

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü ile Nasıl Zayıflanır?

Soğan antioksidan bir sebzedir. Antioksidan besinler zayıflamaya büyük derecede yardımcı olurlar. Tek başına soğan yemek sizi zayıflatmaz. Soğan tüketerek zayıflama sürecinizi ancak hızlandırabilirsiniz. Soğanı çiğ şekilde yemek pek çok kişi tarafından biraz zor görüldüğü için; soğan suyu elde ederek tüketmek daha kolay olacaktır.

İlk 3 günden sonra ödem attığınızı ve yağ yakımının başladığını hissedebilirsiniz. Soğan kürü ile zayıflamak istediğiniz dönemde, zararlı yiyeceklerden uzak durmanızı da tavsiye ederiz. Yine bu süre içinde günlük yürüyüşlerinizi ve egzersizlerinizi eksik etmezseniz vereceğiniz kilo daha fazla olacaktır.

En doğru bilgiler ve size uygun zayıflama diyet programı için için beslenme uzmanı ile iletişime geçiniz.

İlginizi çekebilir: İbrahim Saraçoğlu Kürleri, Zayıflatan 6 Doğal Kür Tarifi

soğan suyu kürü

Soğan Kürü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soğan Kürü Kistleri Yok Ediyor Mu?

Yok ediyor ifadesini kullanmak doğru olmamaktadır. Ancak kistlerin vücuda olan etkisini hafifletmektedir. Kist durumlarında sağlığınızı tehdit eden unsurların iyileşmesine yardım etmektedir. Soğan kürü sayesinde kistlerin büyümesine önlem alabilirsiniz. Ancak sağlık sorunları için kaynağınız doktorunuz olmalıdır.

Soğan Kürü Yumurtalıkları Çalıştırır Mı?

Yumurtalıkların sağlığı için uygulanan soğan kürü, yumurtalıklarda oluşan kistleri önleme konusunda yardımcı bir destek olabilir. Yumurtalıklarda meydana gelebilecek hastalıklara karşı da daha güçlü kalabilirsiniz. Yumurtalıklarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız önce doktor tedavisi uygulamalısınız.

Soğan Kürü İltihabı Söker Mi?

Soğanın antioksidan ve diüretik etkisi sayesinde vücuttaki iltihapların daha kolay temizlendiği vurgulanmaktadır. Doktorunuz size soğan kürünü uygulamanız için onay vermişse; size uygun sürede deneyerek vücudunuzdaki iltihabı kısa sürede temizlemeye yardım edebilirsiniz.

soğan kürü

Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ahmet Maranki Her Derde Deva Doğal Kür Tarifleri

Soğan Suyu Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Nasıl Yapılır? 

Osman Müftüoğlu Köşe Yazıları: Diyet, İnsülin Direnci, Omega 3, B12

Erkan Topuz Kanser Kovucu Tavsiyeler, Şifalı Bitkiler ve Yasaklar Listesi

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.