Pratik Pankek Tarifi, Pankek Nasıl Yapılır

tarafından
262
Pratik Pankek Tarifi, Pankek Nasıl Yapılır

Pankek nasıl yapılır birlikte öğreneceğiz. Yarım saat gibi kısa bir sürede, bu malzemelerle 20 dilim kadar Pankek yapacağız. Farklı malzemelerle de Pankek yapılabilir fakat, siz bu Pankek tarifini kolay Pankek olarak düşünebilirsiniz. Bu kolay Pankek tarifinin dışında, daha sonra daha detaylı Pankek tarifi de ekleyeceğim. Haydi başlayalım!

Yemek kaşığı ile toz şekeri derin bir kaba dökün bu kapta yumurtalarla toz şekeri birlikte çırpacağız, yumurtalar hafiften köpürecek, doğru yoldasınız. Yeterince çıptıktan sonra un, süt kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyin ve karıştırın. Şimdi elimizde koyuca bir hamur var, bu hamuru yapışmayacağından emin olabileceğiniz bir tavada pişireceğiz, teflon tava olabilir. Hamurdan dolu dolu bir kaşık alın, tavaya az sıvı yağ dökün ve hamuru tavaya atın. Hamur kendiliğinden ağır ağır tavaya yayılır, bir tarafı piştikten sonra spatula ile Pankek’i çevirip diğer yanını pişirin. Çevire çevire pişirdiğimiz Pankek hazır olmak üzere. Tavadan alıp kalan hamuru da kaşık yardımıyla tavaya koyun.

Hamurunuz çok akışkan ise Pankek güzel olmayabilir, azıcık unu arttırabilirsiniz, sorun kalmaz. Ayrıca Pankek yaparken fırının orta büyüklükteki gözünü kullanın ki, tavanız çok ısınıp aniden Pankek’in bir tarafını yakmasın. 15 – 20 dilim arası Pankek pişmiş olmalı, servis ederken meyveler, muz, kivi gibi şeyler kullanabilirsiniz. Üzerini süslemek isterseniz de, üzerine pudra şekeri serpebilir, damla çikolata serpebilirsiniz. Bunlar yoksa, üzerine bal ya da reçeller dökünüz. Kahvaltılık olarak da tüketebileceğiniz Pankek’ler böyle hazırlanıyor. Artık siz de Pankek nasıl yapılır biliyorsunuz 🙂 Afiyet olsun.