Resimli Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

tarafından
13
Resimli Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

Kurban Bayramı Sözleri: Resimli Tebrik Mesajları

Birlik, beraberlik ve desteğin pekiştiği mübarek Kurban Bayramı günlerinde, sevdikleriniz için güzel ve hayırlı dilekler içeren mesajlar göndermeye ne dersiniz? Size özel derlediğimiz resimli Kurban Bayramı mesajları sayesinde bu bayram, vefa ve samimiyet yeniden sahneye çıkacak! İşte, hepsi değerli dileklerden oluşan en güzel, dini Kurban Bayramı mesajları…

İlginizi çekebilir: En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Resimli Sözler

Resimli Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

İşte yazarken birkaç dakikanızı ayıracağınız samimi ve güzel Kurban Bayramı resimli sözleri:

“Kurban Bayramının tüm sevdiklerinizle birlikte huzur ve mutluluk getirmesini dilerim. Bayramınız kutlu olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Sevdiklerinle bir arada geçireceğin bu özel bayramda sağlık, mutluluk ve huzur dolu anlar seninle olsun. Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının tüm insanlığa barış, birlik ve dayanışma getirmesini temenni ederim. Bayramınız mübarek olsun!”

kurban bayramı mesajları

“İçtenlikle dileklerimi sunar, Kurban Bayramının tüm hayatınıza bereket, mutluluk ve sevgi getirmesini dilerim. Bayramınız kutlu olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının tüm dünyada sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini dilerim. Bayramınız mübarek olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Bu mübarek Kurban Bayramında ailenin bir arada olduğu, sevdiklerinle mutlu ve huzurlu bir zaman geçirmen dileğiyle, bayramını kutlarım.”

kurban bayramı mesajları

“Sevgiyle dolu bir bayram dileyerek Kurban Bayramının tüm özlemlerinizi gidermesini ve yüzünüzde tebessüm oluşturmasını temenni ederim.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının, umutları yeşerten, sevdiklerimizle birlikte geçirdiğimiz güzel anılara vesile olan bir bayram olması dileğiyle, en içten sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

kurban bayramı mesajları resimli

“Yüreklerin birbirine yakın olduğu, sevgi ve paylaşımın zirveye çıktığı bu özel Kurban Bayramında sıcaklığınız hiç eksik olmasın. Bayramınız kutlu olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının tüm dünyada barış ve sevgiyle dolu günler getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmenizi temenni ederim.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının, hayatınıza bereket, sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle, sevdiklerinizle bir arada geçireceğiniz keyifli bir bayram dilerim.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının tüm dileklerinizi gerçekleştirmesini, sevdiklerinizle birlikte nice mutlu bayramlar yaşamanızı temenni ederim. Bayramınız kutlu olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının tüm kalpleri sevgiyle doldurması, sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz güzel anılarla dolu bir bayram geçirmeniz dileğiyle, bayramınız mübarek olsun.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının getirdiği huzur ve mutluluğun, hayatınızın her anında sizinle olmasını dilerim. Bayramınız mübarek olsun!”

resimli kurban bayramı mesajları

“Bayramın getirdiği bereket ve huzur, tüm yıl boyunca evinizden eksik olmasın. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Bayram, gönüllerdeki sevgi bağlarını güçlendirsin. Tüm güzellikler sizinle olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”

kurban bayramı mesajları

“Güzellikler ve iyiliklerle dolu bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dualarınız kabul olsun.”

kurban bayramı mesajları

“Kurban Bayramının rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim.”

kurban bayramı mesajları

Kurban Bayramı ile İlgili Ayet ve Hadisler

Müslüman Alemi için büyük öneme sahip olan Kurban Bayramı, Kurban hadisleri ile pekişmektedir. Bu güzel ve hayırlı vakitte Kurbanla ilgili ayetler okunup hatırlanır. Peygamber Efendimizin Kurbanla ilgili sözleri de bu manevi duygunun pekişmesi için sadece Kurban Bayramı döneminde değil; her zaman dile getirilmektedir. Kurban ayetlerini bir kere daha hatırlamak adına, sizler için anlamları ile beraber Kurban ayetlerini yazımıza ekledik.

“… Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin.” (Hac – 28)

’Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık…” (Hac – 34)

“Haccı ve umreyi Allah için tam yapın. Eğer (bunlardan) alıkonursanız kolayınıza gelen kurbanı gönderin. Kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. Sizden her kim hasta olursa yahut başından bir rahatsızlığı varsa, oruç veya sadaka veya kurban olmak üzere fidye gerekir. (Hac yolculuğu için) emin olduğunuz vakit kim hac günlerine kadar umre ile faydalanmak isterse, kolayına gelen bir kurban kesmek gerekir. Kurban kesmeyen kimse hac günlerinde üç, memleketine döndüğü zaman yedi olmak üzere oruç tutar ki, hepsi tam on gündür. Bu söylenenler, ailesi Mescid-i Haram civarında oturmayanlar içindir. Allah’tan korkun. Biliniz ki Allah’ın vereceği ceza ağırdır.” (Bakara 2/196)

Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun.” (İbn Mâce, Edahî: 3)

“Onlara, Adem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak anlat: Hani birer kurban takdim etmişlerdi de birisinden kabul edilmiş, diğerinden ise kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen kardeş, kıskançlık yüzünden), ‘And olsun seni öldüreceğim.’ dedi. Diğeri de ‘Allah ancak takva sahiplerinden kabul eder.’ dedi…” (Mâide 5/27)

Enes b. Mâlik (r.a.)’ten rivayet edildiğine göre: “Resulullah (s.a.v.) boynuzlu, alaca renkli iki koçu kendi eliyle keserek kurban etti. Besmele çekti, tekbir aldı ve keserken ayağını koçların sağ yanı üzerine koydu.” (Buhârî, Edâhî: 7; Müslim, Edahî: 3)

resimli kurban bayramı mesajları

Dinimizde Kaç Çeşit Kurbanlık Vardır?

Güncel Kurbanlık ve Hisse Fiyatları Listesi

Kurban Bağışı Kabul Eden Güvenilir 9 Vakıf

Kurban Kesmek Farz mı Vacip mi? Kime Düşer?

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.